Někteří možná znají, ale mě to naučil kamarád..

Jsou tomu čtyři roky, co jsem ve Zlíně odevzdal film Happy End. Samozřejmě, jak bývá u studentských animovaných počátků zvykem, dík velké dávce piv, moravských vín, tvrdého alkoholu, Libotenického hulení, hub, tripů, koksu a heráku, stihl jsem jej dokončit v souladu s původním záměrem jen z části.

Namísto zemité poetiky podzimních honů prostoupených pančovaným potem sálajícím z vaťáků v remízku za vsí,

happyend-wip-01A_01

železitým pachem krve Zetorem zaorané do mokrých polí spolu s kalnými střepy lahváčů

happyend-wip-01A_02

a benzinovým odérem čpícím z koženkových potahů vytuněného fásla,

happyend-wip-01A_03

zvládl jsem sestavit pouze animatik kreslený myší.

Spousta lidí my ale tehdy říkala, ať to takhle nechám, že to je právě ta sranda. Tak jsem to tak nechal. Pak jsem si ale řekl NE! Takhle jsem to nezamýšlel a měl bych to dodělat. Jenže mi pár přátel opáčilo ztrátou kouzla původní hrubé verze. Na druhou stranu, film se nacházel těsně před dokončením, na což mě zas neopomíjela upozorňovat druhá skupina mých přátel, které jsem řekl, že nejspíš dám za pravdu té první. Pak jsem zhruba tři roky velice pil pivo a přemýšlel o tom na gauči. Výsledkem je pondělní obrázek, který můžete považovat za první oficiální TL promo nové reMasterované (ha ha) verze Happy Endu.

Film by měl být hotový v září, ale po nějakou dobu (zhruba rok) ho bude možné vidět jen na festivalech, které mají ve smlouvách vymíněno, že přihlášená věc nesmí viset nikde na netu. Samozřejmě náš web True Lovers s rostoucí, avšak bezpochyby i nadále hýčkání zasluhující, fanouškovskou základnou nebude výjimkou! Hodlám sem však pravidelně přispívat ukázkami z postupující práce, takže můžete sledovat jakési realtime making of, či ještě přesněji work in progress. Zde první dávka:

Hezký den a péro v bushi,
Váš
Lochnes Harold aka Master