13.8.2016 - Bystřice pod Hostýnem

Dobrý večer,

Chtěl bych Vám něco povědět:

Spojili jsme se s přáteli kolegy a z našich animáků jsme vytvořili hodinové pásmo, které jsme nazvali True Love. Naše souhvězdí je sestaveno z pěti filmů – pět různých přístupů k animaci, pět pohledů na svět. Témata jsou různá, avšak čímsi jsou propojena. Obsah filmů vystřeluje do všech směrů, chvíli si razí cestu humorem, někdy používá sílu krvavého zápasu, nebo ostří společenské satiry, jindy je meditativně klidný.

Zde je jejich soupis:
Happy End (2015, 6 min, kreslená animace, Jan Saska)
Praha! (2015, 12 min, experimentální, Matyáš Trnka)
Pérák (2016, 13 min, kreslená animace, Marek Berger)
V zahradě (2014, 8 min, kreslená animace, Ondřej Dolejší)
Anatomie Pavouka (2014, 27 min, loutková animace)

Máme za sebou letní zkušební kolo projekcí – promítali jsme v kostele, v bývalé papírně, na nádraží, v nafukovacím stanu na úpatí hor, ve výloze na náměstí, ve sklepích parostrojního pivovaru… Máme zájem o podivuhodné prostory, fascinují nás a rádi s nimi propojujeme naši tvorbu. Opuštěné kostely, industriální komplexy, technické památky, stará kina, nebo jiné zajímavé architektonické objekty, které pomalu ztrácejí svůj prvotní význam či jej už dávno ztratily a nyní hledají svůj smysl v nové době. Jsme rádi, když můžeme přiživit zájem o ně nabídnutím programu v podobě pásma True Love.

Projekce bývá doplněna o povídání a workshop animace, do kterého se může zapojit kdokoliv, na věku nezáleží. Naše dosavadní zkušenost je pozitivní, setkávaní s publikem je velmi příjemné, oboustranně podnětné. Je to vždy vyjímečný zážitek… Proto bychom rádi pokračovali. Nemáme na to prachy, proto jsme si zažádali o grant na distribuci. Pokud se zadaří, budeme i nadále cestovat s našimi projekcemi. A pokud grant nedostaneme … … budeme i nadále cestovat s našimi projekcemi!!!

Chtěl bych poděkovat všem tvůrcům, kteří se do pásma zapojili, mým bráchům za pomoc – především Jenckovi, se kterým jsme toto celé na Zélandu vymysleli, Filipu Kršiakovi a Mikimu Svobodovi a potažmu celýmu Krutónu za organizačně-technickou pomoc a záštitu a všem našim hostitelům – strážcům hezkých míst této země.

Vojtěch Kiss

PS: 1. a 2. Října dorazte do továrny Mastných v Lomnici nad Popelkou, bude to velký !!!