Klid.

Jon Hopkins – Goodbye Horses (Q Lazzarus cover)

Jon Hopkins, producent žijící v Londýně, je pro mě objev roku v klidné hudbě… Dostal jsem se k němu jednoduše: miluju Goodbye Horses od Q Lazzaruse, asi to znáte z filmu Mlčení jehňátek a máte i pár erotických asociací, ale zkuste na ně nemyslet, není to těžké, a máte ideální hudební doprovod pro noční blouznění. A právě Jon Hopkins vzal to blouznění a udělal z něj se zpěvákem Haydenem Thorpem modlitbu. Je dobré vědět, co od skladby chtěl autor textu William Garvey: „ta píseň je o naprostém vynikání nad těmi, kteří vidí svět pouze jako pozemský a konečný. Koně představují pět smyslů z hinduismu a schopnost povznést své vnímání nad tato fyzická omezení a vidět za tento omezený pozemský zorný úhel.“ – řekl, říká Wikipedie.

Doug Dorst & J.J.Abrams – S.

Je určitá množina lidí, kterým působí potěšení vzácného druhu, když v knize z půjčovny, nebo antikvariátu, nebo v knize nalezené na půdě zemřelého dědy najdou osobní poznámky. Nebo dokonce osobní poznámky někomu blízkému. Nebo dokonce osobní poznámky někomu blízkému, které vypráví část nějakého příběhu. Takovým lidem způsobí nový projekt filmaře J.J.Abramse a spisovatele Douga Dorsta – příběh vyprávěný formou dopisů, pohledů, xerox kopií a různých dalších artefaktů a poznámek psaných na okrajích stran knihy, která představuje objekt zkoumání jednoho studenta a jedné profesorky – zástavu srdce. Alespoň než si zase sedne prach…

Camgirlsproject

Holky oprašují obrazy. (nsfw)

Aron Wiesenfeld – Ruth

Smutný. Víc a víc.

Český Rozhlas Plus

Překvapilo mě, jak málo (nikdo) lidí tu stanici analytické publicistiky a komentářů znalo, když jsem ji zmínil (dvakrát). Nejjednodušší způsob, jak zůstat aspoň trochu v obraze dění v téhle zemi. Dobrý začátek pro to, aby to dění nebylo tak často nekontrolovaně hloupé a absurdní. Místo, kde se dá ukradnout zajímavý názor pro pozdější použití v hospodě. Potěšení z osobitosti některých komentátorů. Proud myšlenek schopný unést vaše vědomí rozbíhající se směrem, který nechcete (protože se týká vašich průserů), do vod klidnějších (protože se týká průserů jiných lidí). Jediný pořad, který nedávám, je Radiofórum. Uhodněte proč.